İletişim Numarası: +90 0212 343 9870

Kredi Risk Takibi

Açı Hukuk Bürosu, kredi-risk takibi konusunda uzmanlaşmıştır. Uzun yıllardır banka, finans piyasası kredi riskleri ve çok katlı mağazacılık zincirlerinin sorunlu alacakları Açı Hukuk Bürosu tarafından takip edilmektedir. 12 yılda 155 bin dosya tecrübesine ulaşılmıştır. Büro’ya tevdi edilen dosyaların takip tutarlarının tamamı üzerinden, Tahsilat oranları mağaza sektöründe yıllık %85, bankacılık ve finans sektöründe ise yıllık %65 seviyelerindedir. 24 saatte 500 adet dosya takibe hazır hale getirilebilmektedir.Açı Hukuk Bürosu, itirazlı ve tebligat yapılamayan dosya alacaklarına rağmen bu oranlara ulaşabilmektedir.

Kredi risklerinin tahsili konusunda yargı içtihatlarına konu olan uygulamalara öncülük eden kararlarda , Açı Hukuk Bürosu etkin rol oynamıştır. Kritik birçok konudaki bu örnek kararları , pratikte başarıyla sonuçlandırmak portfoyüne ve deneyimine sahiptir.

Büro’nun hizmet verdiği kuruluşlar arasında Tam Faktoring A.Ş.,Odea Bank, HSBC Bank A.Ş.,İng Bank A.Ş., Şekerbank T.A.Ş. , Şeker Faktoring Hizmetleri A.Ş. , CLK Boğaziçi Elektrik Perakende Satış A.Ş.,Dormeks Kumaş Sanayii ve Ticaret A.Ş. gibi kurumlar bulunmaktadır.